Nominacions als Grammy 2017


La guanyadora d'un Grammy a millor artista revelació, Meghan Trainor, ha donat a conèixer la llista dels principals nominats dels Premis Grammy, que s'entregaran el dia 12 de febrer. Prop de 13.000 persones, relacionades amb el món musical, han triat els nominats.

Beyoncé té un total de 9 nominacions, seguida de Drake, Rihanna i Kanye West amb 8, de les 84 categories que hi ha enguany.

En la categoria de millor disc, trobem 25 d'Adele, Lemonade de Beyoncé, Purpose de Justin Bieber, Views de Drake i A Sailor's Guide To Earth de Sturgill Simpson.

A la millor gravació de l'any, trobem de nou a Adele amb Hello, Beyoncé amb Formation, Rihanna i Drake amb Work, Twenty One Pilots amb Stressed out i Lukas Graham amb 7 years.

Pel que fa a la millor cançó, competeixen Beyoncé, de nou amb Formation, Adele amb Hello, Mike Posner amb I took a pill in Ibiza, Justin Bieber amb Love yourself i Lukas Graham amb 7 years.

En l'apartat d'artista revelació, The Chainsmokers opten a la nominació, al costat de Chance the rapper, Anderson .Paak, Maren Morris i Kelsea Ballerini.

NOMINACIONS

Album Of The Year:

25 — Adele
Lemonade — Beyoncé
Purpose — Justin Bieber
Views — Drake
A Sailor's Guide To Earth — Sturgill Simpson

Record Of The Year:

"Hello" — Adele
"Formation" — Beyoncé
"7 Years" — Lukas Graham
"Work" — Rihanna Featuring Drake
"Stressed Out" — Twenty One Pilots

Song Of The Year:

"Formation" — Khalif Brown, Asheton Hogan, Beyoncé Knowles & Michael L. Williams II, songwriters (Beyoncé)
"Hello" — Adele Adkins & Greg Kurstin, songwriters (Adele)
"I Took A Pill In Ibiza" — Mike Posner, songwriter (Mike Posner)
"Love Yourself" — Justin Bieber, Benjamin Levin & Ed Sheeran, songwriters (Justin Bieber)
"7 Years" — Lukas Forchhammer, Stefan Forrest, Morten Pilegaard & Morten Ristorp, songwriters (Lukas Graham)

Best New Artist:

Kelsea Ballerini
The Chainsmokers
Chance The Rapper
​Maren Morris
Anderson .Paak

POP FIELD

Best Pop Vocal Album:

25 — Adele
Purpose — Justin Bieber
Dangerous Woman — Ariana Grande
Confident — Demi Lovato
This Is Acting — Sia

Best Pop Solo Performance:

"Hello" — Adele
"Hold Up" — Beyonce
"Love Yourself" — Justin Bieber
"Piece By Piece (Idol Version)" — Kelly Clarkson
"Dangerous Woman" — Ariana Grande

Best Pop Duo/Group Performance:

"Closer" — The Chainsmokers Featuring Halsey
"7 Years" — Lukas Graham
"Work" — Rihanna Featuring Drake
"Cheap Thrills" — Sia Featuring Sean Paul
"Stressed Out" — Twenty One Pilots

Best Traditional Pop Vocal Album:

Cinema — Andrea Bocelli
Fallen Angels — Bob Dylan
Stages Live — Josh Groban
Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin — Willie Nelson
Encore: Movie Partners Sing Broadway — Barbra Streisand

DANCE/ELECTRONIC MUSIC FIELD

Best Dance Recording:

"Tearing Me Up" — Bob Moses
"Don't Let Me Down" — The Chainsmokers Featuring Daya
"Never Be Like You" — Flume Featuring Kai
"Rinse & Repeat" — Riton Featuring Kah-Lo
"Drinkee" — Sofi Tukker

Best Dance/Electronic Album:

Skin — Flume
Electronica 1: The Time Machine — Jean-Michel Jarre
Epoch — Tycho
Barbara Barbara, We Face A Shining Future — Underworld
Louie Vega Starring…XXVIII — Louie Vega

CONTEMPORARY INSTRUMENTAL MUSIC FIELD

Best Contemporary Instrumental Album:

Human Nature — Herb Alpert
When You Wish Upon a Star — Bill Frisell
Way Back Home: Live From Rochester, NY — Steve Gadd Band
Unpsoken — Chuck Loeb
Culcha Vulcha  — Snarky Puppy

ROCK FIELD

Best Rock Performance:

"Joe (Live From Austin City Limits)" — Alabama Shakes
"Don't Hurt Yourself" — Beyoncé Featuring Jack White
"Blackstar" — David Bowie
"The Sound Of Silence" — Disturbed
"Heathens" — Twenty One Pilots

Best Metal Performance:

"Shock Me" — Baroness
"Slivera" — Gojira
"Rotting in Vain" — Korn
"Dystopia" — Megadeth
"The Price Is Wrong" — Periphery

Best Rock Song:

"Blackstar" — David Bowie, songwriter (David Bowie)
"Burn the Witch"  —Radiohead, songwriters (Radiohead)
"Hardwired" — James Hetfield & Lars Ulrich, songwriters (Metallica
"Heathens" — Tyler Joseph, songwriter (Twenty One Pilots)
"My Name Is Human" — Rich Meyer, Ryan Meyer & Johnny Stevens, songwriters (Highly Suspect)

Best Rock Album:

California — Blink-182
Tell Me I'm Pretty — Cage The Elephant
Magma — Gojira
Death Of A Bachelor — Panic! At The Disco
Weezer — Weezer

ALTERNATIVE FIELD

Best Alternative Music Album:

22, A Million — Bon Iver
Blackstar — David Bowie
The Hope Six Demolition Project — PJ Harvey
Post Pop Depression — Iggy Pop
A Moon Shaped Pool — Radiohead

R&B FIELD

Best R&B Performance:

"Turnin' Me Up" — BJ The Chicago Kid
"Permission" — Ro James
"I Do" — Musiq Soulchild
"Needed Me" — Rihanna
"Cranes in the Sky" — Solange

Best Traditional R&B Performance:

"The Three Of Me" — William Bell
"Woman's World" — BJ The Chicago Kid
"Sleeping With The One I Love" — Fantasia
"Angel" — Lalah Hathaway
"Can't Wait" — Jill Scott

Best R&B Song:

"Come and See Me" — J. Brathwaite, Aubrey Graham & Noah Shebib, songwriters (PartyNextDoor Featuring Drake)
"Exchange" — Michael Hernandez & Bryson Tiller, songwriters (Bryson Tiller)
"Kiss It Better" — Jeff Bhasker, Robyn Fenty, John-Nathan Glass & Natalia Noemi, songwriters (Rihanna)
"Lake By the Ocean" — Hod David & Musze, songwriters (Maxwell)
"Luv" — Magnus August Høiberg, Benjamin Levin & Daystar Peterson, songwriters (Tory Lanez)

Best Urban Contemporary Album:

Lemonade — Beyoncé
Ology — Gallant
We Are King — KING
Malibu — Anderson .Paak
Anti — Rihanna

Best R&B Album:

In My Mind — BJ The Chicago Kid
Lalah Hathaway Live — Lalah Hathaway
Velvet Portraits — Terrace Martin
Healing Season — Mint Condition
Smoove Jones — Mya

RAP FIELD

Best Rap Performance:

"No Problem" — Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz
"Panda" —Desiigner
"Pop Style" — Drake Featuring The Throne
"All The Way Up" — Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared
"That Part" — ScHoolboy Q Featuring Kanye West

Best Rap/Sung Performance:

"Freedom" — Beyoncé Featuring Kendrick Lamar
"Hotline Bling" — Drake
"Broccoli" — D.R.A.M. Featuring Lil Yachty
"Ultralight Beam" — Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream
"Famous" — Kanye West Featuring Rihanna

Best Rap Song:

"All The Way Up" — Joseph Cartagena, Edward Davadi, Shandel Green, Karim Kharbouch, Andre Christopher Lyon, Reminisce Mackie & Marcello Valenzano, songwriters (Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared)
"Famous" — Chancelor Bennett, Ross Birchard, Ernest Brown, Andrew Dawson, Kasseem Dean, Mike Dean, Noah Goldstein, Kejuan Muchita, Patrick Reynolds, Kanye West & Cydel Young, songwriters (Kanye West Featuring Rihanna)
"Hotline Bling" — Aubrey Graham & Paul Jefferies, songwriters (Drake)
"No Problem" — Chancelor Bennett, Dwayne Carter & Tauheed Epps, songwriters (Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz)
"Ultralight Beam" — Chancelor Bennett, Kasseem Dean, Mike Dean, Kirk Franklin, Noah Goldstein, Samuel Griesemer, Terius Nash, Jerome Potter, Kelly Price, Nico "Donnie Trumpet" Segal, Derek Watkins, Kanye West & Cydel Young, songwriters (Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream)

Best Rap Album:
Coloring Book — Chance The Rapper
And the Anonymous Nobody — De La Soul
Major Key — DJ Khaled
Views — Drake
Blank Face LP — ScHoolboy Q
The Life of Pablo — Kanye West

COUNTRY FIELD

Best Country Solo Performance:

"Love Can Go To Hell" — Brandy Clark
"Vice" — Miranda Lambert
"My Church" — Maren Morris
"Church Bells" — Carrie Underwood
"Blue Ain't Your Color" — Keith Urban

Best Country Duo/Group Performance:

"Different for Girls" — Dierks Bentley Featuring Elle King
"21 Summer" — Brothers Osborne
"Setting The World On Fire" — Kenny Chesney & P!nk
"Jolene" — Pentatonix Featuring Dolly Parton
"Think Of You" — Chris Young With Cassadee Pope

Best Country Song:

"Blue Ain't Your Color" — Clint Lagerberg, Hillary Lindsey & Steven Lee Olsen, songwriters (Keith Urban)
"Die A Happy Man" — Sean Douglas, Thomas Rhett & Joe Spargur, songwriters (Thomas Rhett)
"Humble and Kind" — Lori McKenna, songwriter (Tim McGraw)
"My Church" — busbee & Maren Morris, songwriters (Maren Morris)
"Vice" — Miranda Lambert, Shane McAnally & Josh Osborne, songwriters (Miranda Lambert)

Best Country Album:

Big Day In A Small Town — Brandy Clark
Full Circle — Loretta Lynn
Hero — Maren Morris
A Sailor's Guide To Earth — Sturgill Simpson
Ripcord — Keith Urban

NEW AGE FIELD

Best New Age Album:

Orogen — John Burke
Dark Sky Island — Enya
Inner Passion — Peter Kater & Tina Guo
Rosetta — Vangelis
White Sun II — White Sun

JAZZ FIELD

Best Improvised Jazz Solo:

"Countdown" — Joey Alexander, soloist
"In Movement" — Ravi Coltrane, soloist
"We See" — Fred Hersch, soloist
"I Concentrate On You" — Brad Mehldau, soloist
"I'm So Lonesome I Could Cry" — John Scofield, soloist

Best Jazz Vocal Album:

Sound Of Red — René Marie
Upward Spiral — Branford Marsalis Quartet With Special Guest Kurt Elling
Take Me To The Alley — Gregory Porter
Harlem On My Mind — Catherine Russell
The Sting Variations — The Tierney Sutton Band

Best Jazz Instrumental Album:

Book of Intuition — Kenny Barron Trio
Dr. Um — Peter Erskine
Sunday Night At The Vanguard — The Fred Hersch Trio
Nearness — Joshua Redman & Brad Mehldau
Country For Old Men — John Scofield

Best Large Jazz Ensemble Album:

Real Enemies — Darcy James Argue's Secret Society
Presents Monk'estra, Vol. 1 — John Beasley
Kaleidoscope Eyes: Music of the Beatles — John Daversa
All L.A. Band — Bob Mintzer
Presidential Suite: Eight Variations On Freedom — Ted Nash Big Band

Best Latin Jazz Album:

Entre Colegas — Andy González
Madera Latino: A Latin Jazz Perspective On The Music Of Woody Shaw — Brian Lynch & Various Artists
Canto América  — Michael Spiro/Wayne Wallace La Orquesta Sinfonietta
30 - Trio Da Paz
Tribute To Irakere: Live In Marciac — Chucho Valdés

GOSPEL/CONTEMPORARY CHRISTIAN MUSIC FIELD

Best Gospel Performance/Song:

"It's Alright, It's OK" — Shirley Caesar Featuring Anthony Hamilton; Stanley Brown & Courtney Rumble, songwriters
"You're Bigger [Live]" — Jekalyn Carr; Allundria Carr, songwriter
"Made A Way [Live]" — Travis Greene; Travis Greene, songwriter
"God Provides" — Tamela Mann; Kirk Franklin, songwriter
"Better" — Hezekiah Walker; Jason Clayborn, Gabriel Hatcher & Hezekiah Walker, songwriters

Best Contemporary Christian Music Performance/Song:

"Trust In You" — Lauren Daigle; Lauren Daigle, Michael Farren & Paul Mabury, songwriters
"Priceless" — For King & Country; Benjamin Backus, Seth Mosley, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters
"King of the World" — Natalie Grant; Natalie Grant, Becca Mizell & Samuel Mizell, songwriters
"Thy Will" — Hillary Scott & The Scott Family; Bernie Herms, Hillary Scott & Emily Weisband, songwriters Track from: Love Remains
"Chain Breaker" — Zach Williams; Mia Fieldes, Jonathan Smith & Zach Williams, songwriters

Best Gospel Album:

Listen —Tim Bowman Jr.
Fill This House — Shirley Caesar
A Worshipper's Heart [Live] —Todd Dulaney
Losing My Religion — Kirk Franklin
Demonstrate [Live] —William Murphy

Best Contemporary Christian Music Album:

Poets & Saints — All Sons & Daughters
American Prodigal — Crowder
Be One — Natalie Grant
Youth Revival [Live] — Hillsong Young & Free
Love Remains — Hillary Scott & The Scott Family  

Best Roots Gospel Album:

Better Together — Gaither Vocal Band
Nature's Symphony In 432 — The Isaacs
Hymns — Joey+Rory
Hymns And Songs Of Inspiration — Gordon Mote
God Don't Ever Change: The Songs Of Blind Willie Johnson — (Various Artists)

LATIN FIELD

Best Latin Pop Album:

Un Besito Mas — Jesse & Joy
Ilusión — Gaby Moreno
Similares — Laura Pausini
Seguir Latiendo — Sanalejo
Buena Vida — Diego Torres

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album:

iLevitable — ile
L.H.O.N. (La Humanidad O Nosotros) — Illya Kuryaki & The Valderamas
Buenaventura — La Santa Cecilia
Los Rakas — Los Rakas
Amor Supremo — Carla Morrison

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano):

Raíces — Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
Hecho A Mano — Joss Favela
Un Azteca En El Azteca, Vol. 1 (En Vivo) — Vicente Fernández
Generación Maquinaria Est. 2006  — La Maquinaria Norteña
Tributo A Joan Sebastian Y Rigoberto Alfaro — Mariachi Divas De Cindy Shea

Best Tropical Latin Album:

Conexión — Fonseca
La Fantasia Homenaje A Juan Formell — Formell Y Los Van Van
35 Aniversario — Grupo Niche
La Sonora Santanera En Su 60 Aniversario — La Sonora Santanera
Donde Están? — Jose Lugo & Guasábara Combo

AMERICAN ROOTS MUSIC FIELD

Best American Roots Performance:

"Ain't No Man" — The Avett Brothers
"Mother's Children Have A Hard Time" — Blind Boys Of Alabama
"Factory Girl" — Rhiannon Giddens
"House Of Mercy" — Sarah Jarosz
"Wreck You" — Lori McKenna

Best American Roots Song:

"Alabama At Night" — Robbie Fulks, songwriter (Robbie Fulks)
"City Lights" — Jack White, songwriter (Jack White)
"Gulfstream" — Eric Adcock & Roddie Romero, songwriters (Roddie Romero And The Hub City All-Stars)
"Kid Sister" — Vince Gill, songwriter (The Time Jumpers)
"Wreck You" — Lori McKenna & Felix McTeigue, songwriters (Lori McKenna)

Best Americana Album:

True Sadness — The Avett Brothers
This Is Where I Live — William Bell
The Cedar Creek Sessions — Kris Kristofferson
The Bird & The Rifle — Lori McKenna
Kid Sister — The Time Jumpers

Best Bluegrass Album:

Original Traditional — Blue Highway
Burden Bearer — Doyle Lawson & Quicksilver
The Hazel Sessions — Laurie Lewis & The Right Hands
North And South — Claire Lynch
Coming Home — O'Connor Band With Mark O'Connor

Best Traditional Blues Album:

Can't Shake The Feeling — Lurrie Bell
Live At The Greek Theatre — Joe Bonamassa
Blues & Ballads (A Folksinger's Songbook: Volumes I & II) — Luther Dickinson
The Soul of Jimmie Rodgers — Vasti Jackson
Porcupine Meat — Bobby Rush

Best Contemporary Blues Album:

The Last Days Of Oakland — Fantastic Negrito
Love Wins Again — Janiva Magness
Bloodline — Kenny Neal
Give It Back To You — The Record Company
Everybody Wants A Piece — Joe Louis Walker

Best Folk Album:

Silver Skies Blue — Judy Collins & Ari Hest
Upland Stories — Robbie Fulks
Factory Girl — Rhiannon Giddens
Weighted Mind — Sierra Hull
Undercurrent — Sarah Jarosz

Best Regional Roots Music Album:

Broken Promised Land — Barry Jean Ancelet & Sam Broussard
It's A Cree Thing — Northern Cree
E Walea — Kalani Pe'a
Gulfstream — Roddie Romero And The Hub City All-Stars
I Wanna Sing Right: Rediscovering Lomax In The Evangeline Country — (Various Artists)

REGGAE FIELD

Best Reggae Album:

Sly & Robbie Presents... Reggae For Her – Devin Di Dakta & J.L
Rose Petals — J Boog
Ziggy Marley — Ziggy Marley
Everlasting — Raging Fyah
Falling Into Place — Rebelution
Soja: Live In Virginia — Soja

WORLD MUSIC FIELD

Best World Music Album:

Destiny — Celtic Woman
Walking In The Footsteps Of Our Fathers — Ladysmith Black Mambazo
Sing Me Home — Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble
Land Of Gold — Anoushka Shankar
Dois Amigos, Um Século De Música: Multishow Live — Caetano Veloso & Gilberto Gil


Entrades relacionades

Rihanna 7257771333776446684

LA LLISTA PNDR

TWITTER

FACEBOOK

item